Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Grapefruit - vůně hubnutí!

Kdo by to byl řekl - citrusy, a zvlášť grapefruity, pomáhají hubnout, zatímco těžké květinové vůně snahu zbavit se nadbytečných kilogramů naopak brzdí!
|
Typ článku: Studie

Japonští vědci z univerzity v Ósace testovali laboratorní zvířata a zjistili, že vůně skutečně významně ovlivňují metabolismus: myšky, které třikrát týdně nechali „přičichnout“ k aroma grapefruitu, přibraly za týden v průměru o 20 g méně, než zvířata, která neměla žádné čichové podněty. V pokusu byla ještě jedna skupina zvířátek, která byla třikrát týdně vystavena levandulové vůni. Ta přibrala na váze ještě asi o 20 g více než zvířata bez vnějších pachových podnětů.

Prof. Nagano, který výzkum vedl, řekl: „Nevěřím v účinky aromaterapie, takže naše výsledky byly překvapující. Účinek těchto vůní by se však dal vysvětlit jejich vlivem na vegetativní nervový systém." Jak ukázal výzkum, grapefruitová vůně aktivuje jeho sympatickou část, a to vede ke zrychlení metabolismu a rychlejšímu spalování tuků, aktivita trávicího systému se však nemění, takže se nestimuluje další příjem potravy. Na druhé straně levandulová vůně aktivovala parasympatikus - a tím způsobila zpomalení metabolismu a současnou stimulaci pocitu hladu.

Nuže, milé dámy, pokud se snažíte zhubnout, nehalte se do těžkých květinových vůní. Zkuste raději svěží vůně grapefruitu a jiných citrusů.

Převzato z webových stránek Ambulance klinické výživy

Počet přečtení: 5178
Datum: 7. 12. 2020