Deprese má původ v čelním laloku | Prameny zdraví

Deprese má původ v čelním laloku

Za životně důležitou informaci považuji zjištění, že deprese má původ v čelním laloku. Čelní lalok nemusí být poškozen pouze úrazem či operací. Mnoho „příjemných“ zvyků nás sice krátkodobě uspokojuje, avšak zároveň nám nenápadně krade neocenitelnou hodnotu – správné fungování čelního laloku. Je-li tato důležitá část mozku poškozena, obvykle to ovlivní nejen naši citovou stabilitu, ale také identitu.

Deprese má původ v čelním laloku

Rubrika: Životní styl | Typ článku: Poradna pro duševní zdraví

Vliv životního stylu a stravování na náš čelní lalok je mnohem důležitější než vliv na srdeční onemocnění, rakovinu, osteoporózu, selhání ledvin a na další degenerativní nemoci. Chránit si mozek by mělo být v oblasti zdraví naší prioritou, protože na něm závisí kvalita našeho života.

Rozhodneme-li se pro zdravý životní styl, budeme tím chránit zdraví našeho čelního laloku. A ten nám zase pomůže dělat správná životní rozhodnutí, čímž ovlivňujeme náš život.

Znamená to, že děláme-li „zdravější“ rozhodnutí, výkon našeho čelního laloku se zlepšuje, a tím pozitivně ovlivňuje budoucí rozhodnutí.

Snad žádná z funkcí čelního laloku není při změně životního stylu tak důležitá jako síla vůle. I když se pevná vůle nezdá v každodenním životě až tak důležitá, ve skutečnosti je přímo klíčová. Nemluvím o lidech, kteří ztratili chuť žít. Mám na mysli tisíce těch, kteří zemřeli, protože neměli dostatečně pevnou vůli k tomu, aby změnili svůj způsob života dřív, než bylo pozdě.

Ukázka z knihy dr. Neila Nedleyho „Život bez deprese“, kterou lze objednat na adrese www.a-o.cz.

Počet přečtení: 3 865 Datum: 5. 2. 2010