Co způsobuje alergickou reakci? | Prameny zdraví

Co způsobuje alergickou reakci?

Látky způsobující alergické reakce nazýváme alergeny. Jejich součástí jsou bílkoviny, které se nacházejí v mnoha různých druzích potravin a v částečkách, jež vdechujeme ze vzduchu: v prachu, pylech, sporách plísní a částech hmyzu.

Co způsobuje alergickou reakci?

Rubrika: Alergie | Typ článku: Rady lékaře

Chemikálie, které se nacházejí jak v přírodních, tak ve vyrobených produktech, mohou u citlivých lidí při fyzickém kontaktu rovněž způsobit alergickou reakci. Většina lidí náchylných k alergiím reaguje na několik různých typů alergenů.

Imunitní systém lidského těla má omezenou schopnost vypořádat se s alergeny, a když dojde k jeho přetížení, objeví se příznaky alergie. Podaří-li se vám snížit příjem alergenů z jednoho zdroje, například z potravin, odlehčíte tak celému imunitnímu systému. Tímto způsobem můžete napomoci svému tělu lépe se vypořádávat s dalšími zdroji alergie, například s částicemi ve vzduchu. Proto např. dochází u osoby trpící sezónním výskytem astmatu, jež způsobují některé druhy pylů, k výraznému zlepšení, když vyloučí mléko ze svého jídelníčku.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 3 668 Datum: 21. 5. 2012