Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Značka: Léčím na dálku

Biotronika, přenos energie a léčení na dálku, je považována za jednu z nejobskurnějších metod alternativní medicíny. Její kořeny sahají až k čarodějnictví.
Rubrika: Mýty a omyly
|
Typ článku: Články

Podstata spočívá v předávání blíže nespecifikované energie pacientovi a v jeho uzdravení. Hypotézu existence mentální energie u nás poprvé vyslovil profesor Kahuda. Pojmenoval dokonce její měrnou jednotku - mention. Biotronik ji může předávat buď přímo, dotykem nebo kroužením rukou kolem pacienta, nebo nepřímo, prostřednictvím různých obrazů, předmětů, fotografií. Možný je i telepatický přenos. Léčitel Zezulka uváděl úspěšné vyléčení pacienta v Kalifornii, na kterého působil ze svého smíchovského bytu. Biotronik Pfeiffer zase v začátcích TV Nova vysílal mentální energii milionům diváků přímo z televizní obrazovky.

Jako bývalý člen Českého klubu skeptiků Sisyfos jsem v přenos léčebné energie na dálku nikdy nevěřil. Proti biotronikům jsem léta bojoval. Jen hlupák nemění názory. Mentální energie existuje. Mohu to dokázat.

Před měsícem vstoupila do ordinace osmdesátiletá dáma. Štíhlá, v elegantním kostýmku, se slaměným kloboukem a kabelkou. Uvítal jsem ji a čekal na vodopád stížností. Marně. Na moji obvyklou otázku: „Co vás trápí?" s úsměvem odpověděla: „Teď už vůbec nic. Jsem naprosto zdravá a spokojená. Před třemi lety mne ale začaly strašně bolet kyčle a záda. Už jsem se chystala k doktorovi. Pak se mi dostaly do rukou vaše články o bolestech kloubů. Píšete v nich, že bolest není nemoc, že je to varovný signál, kterým tělo člověku hlásí, že dělá něco špatně. Lidem radíte, aby hned nespěchali k lékaři a nepolykali silné léky. Ty bolest jenom na čas potlačí, ale příčina trvá. Člověk si přitom dál ničí klouby, ale také žaludek. Nejdůležitější je zastavit se a přemýšlet, kde dělá člověk chybu. Tak jsem to udělala. Chyb jsem našla hned sedm. Jednu po druhé jsem odstranila. Mám to napsané na papírku:

1/ Nosila jsem špatné boty na vysokém podpatku. Srdce mi přitom krvácelo, ale všechny jsem je vyházela a koupila si pohodlné, zdravotní.

2/ Tahala jsem těžké nákupy do třetího patra bez výtahu. Teď nakupuji jen drobnosti a těžší tašky si nechávám nosit. Už mi není dvacet.

3/ Taky jsem měla skoro deset kilo nadváhy. Nasadila jsem lehkou dietu, začala se víc hýbat a za rok byla kila pryč.

4/ Zjistila jsem, že pořád uklízím a neumím odpočívat. Tak si jdu každý den po obědě na hodinku lehnout. Domácí práce neutečou.

5/ Také jsem se moc honila. S turistickým oddílem jsem dělávala túry do hor. Druhý den jsem sotva lezla bolestí. Teď se raduji z chůze po rovině. Každý den hodinu. Nedávno jsem dokonce byla na víkendovém poznávacím zájezdě na Moravě a bez problémů ho zvládla.

6/ O záda a kyčle jsem se moc nestarala. Loni jsem se pustila do jógy. Dělám ji každý den půl hodiny. Už dvakrát jsem si dopřála lázně. Cítím se jako vyměněná.

7/ Dřív mne spousta věcí nervovala. Řekla jsem si, proč si mám ničit zdraví hloupostí jiných. Hraji zase na klavír. Čtu knížky filozofů Stanislava Komárka a Tomáše Halíka. Našla jsem v nich moudrost a klid.

Tak jsem vám přišla, pane doktore, poděkovat. Jak jste mne na dálku vyléčil. Kdybyste se neurazil, tady máte obálku..."

Z knihy dr. Jana Hnízdila Mým marodům. Vydalo Nakladatelství Lidové noviny.

Počet přečtení: 3231
Datum: 25. 12. 2013