Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Zelený jíl

Česká značka Saloos s přicházejícím jarem uvádí na trh horkou novinku, tak zvaný přírodní čistič – zelený jíl.
|
Typ článku: Články

Rozšiřuje tak své řady aromaterapeutické biokosmetiky o další produkt, který díky svým až zázračným vlastnostem, osloví každého milovníka přírodní kosmetiky. Tento konzistencí jemný prášek je možné využít k pleťovým a tělovým maskám, zábalům i koupelím.

Zelený jíl je už od pradávna používán jako ideální detoxikační prostředek pro tělo. Je přirozeným bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, křemíku, draslíku, sodíku, železa, titanu, manganu a dalších minerálních látek a stopových prvků.

Už staletí se používá i v kosmetice. Velmi dobře absorbuje toxické látky z pokožky, zbavuje ji nečistot a nežádoucí mastnoty. Dokonale pokožku čistí, vyživuje, obnovuje její pevnou strukturu a zklidňuje podráždění.

„Ze všech druhů jílů, jako je například bílý, červený či žlutý, se zelený jíl považuje za nejkvalitnější. Je znám především díky svým skvělým očistným vlastnostem. Start našeho nového produktu jsme účelově naplánovali na jaro hlavně proto, že právě s obdobím jara jsou spojené různé formy detoxikačních kůr, ke kterým je zelený jíl naprosto ideální,“ vysvětluje Jiří Harašta, majitel značky Saloos, předního českého výrobce aromaterapeutické biokosmetiky.

Zelený jíl ve formě jemného prášku je vhodný nejen do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, ale i jemných peelingů, obkladů či koupelí. Vlastnosti zeleného jílu se velmi dobře projevují také při teplých i studených zábalech, obkladech problematických míst, při revmatických potížích či detoxikaci pokožky.

Jak tedy masky, zábaly či obklady připravit?

„Prášek zeleného jílu stačí dle návodu pouze rozmíchat s vodou do požadované hustoty. Směs můžete doplnit o pár kapek éterického oleje vhodného pro váš typ pleti. Pro suchou pleť doporučujeme v případě pleťových masek obohatit prášek o rostlinné oleje lisované za studena, jako je například velmi oblíbený bio arganový olej. Je důležité upozornit, že zelený jíl nesmí přijít do kontaktu s kovem. Vybírejte pouze misky, lžíce či špachtle z nekovového materiálu,“ doplňuje Jiří Harašta.

K následné péči o pokožku je pak vhodné použít některý z bio regeneračních obličejových či tělových olejů.

www.bio-info.cz

Počet přečtení: 3743
Datum: 23. 6. 2016