Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Vyberte si zdraví

Jíte u televize? Před pár lety byly publikované zajímavé výsledky výzkumu dr. Hirsche z Centra pro výzkum léčby poruch čichu a chuti v Chicagu.
Rubrika: Různé
|
Typ článku: Studie

Dobrovolníci mohli jíst libovolné množství bramborových lupínků. (Že byste také chtěli být součástí takového výzkumu? J) Jedli je při sledování zábavných televizních relací a jedli je, i když televize byla vypnutá. Výsledek? Při sledování zábavných programů snědli o více než 40 % lupínků více, než když byla televize vypnutá! Dr. Hirsch vysvětluje tento fenomén tím, že když člověk nevěnuje pozornost chuti a vůni jídla, musí sníst mnohem více, aby se cítil plný.

Takže až si příště zapnete Zoufalé manželky, neměla byste mít na talíři před sebou chipsy, čokoládu, bramborový salát, horalku, krekry, tresčí játra, chléb se sádlem, zmrzlinu ani slané oříšky – protože se velmi snadno můžete stát jednou z nich.

A pokud už se rozhodnete podobné věci jíst, najděte si raději nějaký nudný program. Umím si například představit, že při sledování záznamu z parlamentních interpelací vás asi přejde chuť na jakékoli jídlo.

Z knihy Igora Bukovského a Pavola Liptáka Hned to bude. Vydalo Nakladatelství Slovart.

Počet přečtení: 2648
Datum: 23. 5. 2016