Ve zdravém těle zdravý duch, ale jak na to? | Prameny zdraví

Ve zdravém těle zdravý duch, ale jak na to?

V dnešní uspěchané době řešíme spoustu problémů, ale často zapomínáme sami na sebe. Není ale to, jak se cítíme a jak naše tělo funguje, mnohem důležitější?

Ve zdravém těle zdravý duch, ale jak na to?

Rubrika: Přírodní léčba | Typ článku: Články

Máme pro vás několik tipů, jak se o sebe starat tak, abyste se cítili báječně a především se těšili dobrému zdraví.

1. Pohyb, základ zdraví

Nemusíte nutně vrcholově sportovat ani uběhnout každý den 10 km. Měli byste se ale každý den aspoň trochu hýbat. Věděli jste, že úklidem spálíte velké množství kalorií? Na nákup nebo do práce běžte po svých, místo výtahu vyzkoušejte schody a každý den sledujte, že se budete zadýchávat míň a míň.

Pokud potřebujete větší dávku motivace, kupte si permanentku do fitka a navštěvujte nějaké pravidelné lekce. Domluvte se s kamarády a běžte si zahrát volejbal nebo si zaběhat. Společný víkendový výšlap také nebude od věci a ještě si užijete spoustu zábavy.

Pokud vás fitness studio netáhne, na internetu existuje velké množství cvičebních programů, které můžete vyzkoušet z pohodlí domova a nezaplatíte ani korunu. Toho určitě rády využijí maminky, které si nemusí zajišťovat hlídání, ale děcko se k nim připojí.

2. Krásný úsměv dělá divy

Usmívejte se. Úsměv je na vás to to nejkrásnější. Abyste se svým chrupem ale mohli chlubit, je zapotřebí o něj pečlivě dbát.

Jednou za čas byste si měli zajít na dentální hygienu, kde vám odborníci poradí, jak se o své zuby náležitě starat. Není to totiž tak jednoduché, jak se zdá, a pokud o svůj úsměv nebudete pečovat teď, za pár let se vám to vrátí. A líbit se vám to nebude.

Dentální hygieny se nemusíte bát. Zubní hygienistka vám ze zubů odstraní zubní kámen a jemným písečkem vás zbaví tmavého zabarvení na zubech. Pokud byste chtěli mít opravdu hollywoodský úsměv, můžete vyzkoušet i bělení zubů. V ordinaci neriskujete, že byste naletěli nějakým trikům na zázračné vybělení na počkání. Svěřte se do rukou profesionála, např. ordinace Dr. Stuchlíka nabízí dvě varianty bělení zubů – ordinační a domácí. Výběr je tak zcela na vás.

3. Správná strava

Bez zdravého a pravidelného stravování to rozhodně nepůjde. Dodržujte několik základních pravidel:

Vyvážená strava. Dopřejte tělu dostatek bílkovin (luštěniny, příp. mléčné výrobky), vlákniny (ovoce, zelenina), nebojte se zdravých tuků (oříšky a semínka) a dostatečně pijte (vodu, čaj).

Pravidelný režim. Zvykněte si na určitý režim a dodržujte ho. Každé ráno poctivě snídejte a jezte optimálně 3x denně. Přijímat potravu můžete i v podobě zdravých svačinek. 

Nebojte se příloh ani cukrů. Neustále se dočítáme, že pro pěknou postavu bychom měli jíst hlavně saláty a zeleninu. Ale kdepak. Nebojte se příloh jako brambor, rýže, jezte celozrnné pečivo a hlídejte si pouze množství. Jezte tak, abyste po jídle cítili ještě malinkou rezervu a nebyli nepříjemně přejedení.

4. Méně stresu a více odpočinku

V dnešní uspěchané době je to trochu těžké. Vyhraďte si na sebe ale každý týden nějaký čas, kdy budete dělat něco příjemného a u čeho budete odpočívat psychicky.

Někdo chodí do sauny, jiný se jde proběhnout, chlapi rádi posedí na rybách. Jde o to, nedělat chvilku opravdu nic psychicky náročného. Naučte se trochu rozmazlovat. Dopřejte si klid a pohodu.

Nepodceňujte ani spánek. Dospělý člověk by měl každý den spát nejméně 7 hodin. Pokud to dlouhodobě nedodržujete, měli byste se zamyslet, proč jste méně efektivní, a zda se nevyplatí dát tělu trochu pohov, aby fungovalo lépe.

Protože pokud naučíte své tělo zdravě žít, dokážete všechno.

Počet přečtení: 2 485 Datum: 28. 6. 2017