Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste

V Minimum Waste věří, že minimalizovat odpad může každý z nás. Jejich cílem je inspirovat a ukazovat, že precyklace (prevence odpadu) může být přirozenou součástí našeho každodenního života.
Rubrika: Ekologie
|
Typ článku: Články

Doteď si v Minimum Waste návštěvníci mohli prohlédnout nejrůznější instalace na téma odpadu a jeho prevence a poslechnout si zajímavé hosty během přednášek a diskuzí. 
Nyní prostor rozšiřují o řadu předmětů, které umožní žít bez odpadu nebo které jsou s odpadem nějak spojené. V nově otevřeném obchůdku je možné tyto předměty zakoupit.  

Co v prodejně můžete najít? 

„Nabízíme věci, které vám umožní minimalizovat odpad v každodenním životě – opakovaně použitelné varianty běžných jednorázových (plastových) produktů. Máme tu nákupní tašky, krabičky, dózy na potraviny, lahve, kelímky na kávu, bezobalovou kosmetiku a mnoho dalšího. Produkty jsme pečlivě vybrali tak, aby byly maximálně funkční a ekologické, ale i oku lahodící. Kromě toho tu máme nejrůznější věci s ‚odpadovým‘ příběhem – kabelky z ananasových listů nebo hrnečky z kávového lógru“, říká Tereza Dohnalová z Minimum Waste. 

Minimum Waste ve Zlatnické ulici číslo 12 v Praze 1 není pouze obchod – je to multifunkční prostor věnovaný prevenci odpadu, kde se snoubí edukace s prodejem produktů, které souvisí s danou tematikou. „Nadále budeme pořádat nejrůznější eventy a šířit myšlenku prevence odpadu tímto způsobem dál. Aktuální program akcí najdete na našem webu,“ doplňuje Dohnalová.

www.bio-info.cz

Počet přečtení: 531
Datum: 13. 5. 2022