Studená lázeň paží | Prameny zdraví

Studená lázeň paží

Studená lázeň paží je uklidňující prostředek srdce a krevního oběhu. Působením studené vody se zúží cévy, a tím se sníží přítok krve. Když chlad přetrvává, vznikne tepelný deficit v dané oblasti, krevní cévy se rozšíří a dojde k překrvení této oblasti.

Studená lázeň paží

Rubrika: Přírodní léčba | Typ článku: Články

Studená lázeň paží funguje výborně proti bolestem hlavy, závrati, při léčení dušnosti, nervových potížích srdečních a mdlobách. Dokáže úplně zbavit pocitu píchání v srdeční krajině, pocitu svírání, úzkosti, strachu a tlučení srdce. Po velké psychické námaze velmi rychle osvěží a uklidní. Provádíme ji v malé sedací vaně nebo umyvadle, do kterého ponoříme paže až po nadloktí. Teplota vody má být maximálně 15°C. Pozor! Voda z vodovodu je příliš teplá. Je vhodné si ji ochladit ledem nebo dát před aplikací do lednice. Pro jistotu si teplotu vody zkontrolujte teploměrem.

Doba trvání může být od 10 sekund až po 3 minuty, ne déle. Nebo až ucítíte reakci - intenzivní pocit chladu nebo tepla. Ve vodě stále hýbeme prsty. Po té ruce důkladně osušíme. Lázeň neopakujeme dříve než za dvě hodiny. Tato lázeň vás zaručeně probudí k životu a osvěží.

Hlavní zdroj: Zdraví je základem životního štěstí, E. Schneider

Počet přečtení: 3 562 Datum: 15. 1. 2007