Starý, ale účinný lék | Prameny zdraví

Starý, ale účinný lék

Aktivní uhlí má úžasné léčivé vlastnosti. Kdybych někdy zůstala trčet na pustém ostrově a mohla si s sebou vzít jenom jednu věc na ochranu před nemocemi, infekcemi a zraněním,vybrala bych si aktivní uhlí.

Starý, ale účinný lék

Rubrika: Přírodní léčba | Typ článku: Články

Moje malá vnučka si jednou nedopatřením sedla do mraveniště. Vrhli se na ni okamžitě stovky velkých mravenců. V důsledku intenzivní bolesti začala hystericky plakat. Vzali jsme ji, svlékli a utíkali k vaně. Naplnili jsme ji vodou, do které jsem přidala aktivní uhlí. Během méně než dvou minut po ponoření do koupele s aktivním uhlím přestala plakat. Aktivní uhlí neutralizovalo jed a zbavilo ji bolesti.

Aktivní uhlí má neuvěřitelnou adsorpční schopnost. Celková plocha součtu všech částic v krychličce o pouhém jednom krychlovém centimetru je tisíc čtverečních metrů, což odpovídá čtverci o straně přes třicet metrů! Jakmile je nějaká látka aktivním uhlím adsorbována, nedokáže ji vymýt ani krevní plasma ani trávicí šťávy. To je důvod, proč chemik Bertrand přežil v roce 1913, když polknul pět gramů kysličníku arsenitého spolu s aktivním uhlím, i proč vědec Touery přežil v roce 1831, když polknul desetinásobek smrtelné dávky strychninu - spolu se stejným množstvím aktivního uhlí.
Aktivní uhlí dokáže adsorbovat dokonce i činidla, jako je methylcholantren a benzopyren, která, jsou-li aplikována na kůži, dokáží vyvolat rakovinu kůže.

Ellen Whiteová vychvaluje prospěšné vlastnosti obkladů z aktivního uhlí proti horečce a zaníceným ranám. Poté dodává: "Píšu tyto věci, abyste věděli, že Pán nás nenechává bez jednoduchých přírodních léčebných prostředků, které, když je použijeme, nezanechají tělo v oslabeném stavu, v jakém je tak často zanechává použití léků." (SM 2, str. 296)

Bůh nám také poskytuje balzám na rány způsobené hříchem - Svoji krev. Má takové neuvěřitelné "neutralizující" vlastnosti, že neexistuje žádná rána od hříchu, která by byla tak hluboká, že by ji nedokázala vyléčit. Ale podobně jako u aktivního uhlí, její neuvěřitelná léčivá síla vám mnoho neprospěje, pokud ji nepoužijete ve svém vlastním životě.
Přijměte ještě dnes Ježíšovu oběť a zažijte neuvěřitelné Boží vyléčení vašeho zraněného srdce.

Agatha Trash

Počet přečtení: 3 136 Datum: 5. 1. 2007