Sedací horká lázeň pro diabetiky | Prameny zdraví

Sedací horká lázeň pro diabetiky

Podle studie vypracované vědci z McKee Medical Center v Lovelandu v Coloradu zlepšuje sedací horká lázeň kontrolu krevního cukru, spánek i celkový pocit pohody u cukrovkářů II. typu.

Sedací horká lázeň pro diabetiky

Rubrika: Přírodní léčba | Typ článku: Studie

Cukrovku II. typu je možno dostat pod kontrolu konzumováním zdravé stravy s nízkým obsahem tuku, udržováním přiměřené tělesné váhy a pravidelnou tělesnou aktivitou. Ne všichni cukrovkáři jsou však tělesné aktivity schopni V této studii vědci zkoumali, zda horká sedací lázeň má podobné prospěšné účinky jako pohyb.

Skupina osmi pacientů používala tuto terapii 30 minut denně, šest dnů v týdnu, po dobu tří týdnů. Jejich stav se zlepšil, došlo ke ztrátě na váze a snížení hladiny krevního cukru. Po deseti dnech této terapie jeden pacient snížil svou denní dávku inzulínu o 18%. Podle dr. Hoopera, vedoucího týmu, by prospěšné účinky mohly být důsledkem lepšího zásobování kosterních svalů krví.

Dr. Bernstein z Diabetického střediska v Mamaronecku, New York, však varuje, že pro ty diabetiky, kteří ztratili cit v nohou je horká lázeň potencionálně nebezpečná - může u nich totiž zvyšovat riziko poranění kůže.

The New England Journal of Medicine 1999;341:924-925

Počet přečtení: 4 682 Datum: 1. 1. 1970