Mořský koník | Prameny zdraví

Mořský koník

Mořský koník je tak jedinečným stvořením, že vyžaduje opravdu velké mentální úsilí, máme-li přijmout představu, kterou nám naše okolí vnucuje – že se totiž jedná o pouhý produkt bezúčelných evolučních sil.

Mořský koník

Rubrika: Evoluce vs. stvoření | Typ článku: Články

Když se zamyslíme nad některými jeho jedinečnými rysy, spatříme přesvědčivé důkazy toho, že se jedná o podivuhodné Boží stvoření.

Mořští koníci obvykle žijí blízko pobřeží, mezi mořskými řasami a dalšími rostlinami. Mají jednoho partnera a pohybují se pouze v okruhu několika metrů. Jejich velikost se různí od 4 do 30 centimetrů a po celou dobu svého života (dožívají se tří let) rostou.

Ochranný kostěný krunýř je takřka dokonale chrání proti nebezpečí ze strany predátorů. Ti je tak obvykle nechávají na pokoji. Samička je obrněna zcela, zatímco u samečka zůstává nechráněné jedno místo dole na břiše.

Mezi rybami je mořský koník jedinečný tím, že jeho hlavička je v pravém úhlu k tělu. Hlavou může pohybovat nahoru a dolů, nikoliv však ze strany na stranu. To by mohlo představovat problém, mořský koník však dokáže hledět každým okem nezávisle na druhém a obsáhnout tak najednou velmi široký zorný úhel.

Mořský koník obvykle plave ve vzpřímené poloze. Vznáší se či potápí rafinovaným plněním či upouštěním množství plynu ve svém plavacím měchýři. Pokud dojde k poranění tohoto měchýře, koník klesne ke dnu, kde zůstane bezmocně ležet, až uhyne. I to ukazuje, že je zcela nemyslitelné, že by se tento měchýř mohl v rámci procesu evoluce postupně vyvíjet.

Děti snáší tatínek!

Asi nejzvláštnějším rysem mořských koníků je, že život potomkům dávají samečci – nikoliv samičky. Dole na břiše má sameček velký vak, do kterého samička snáší vajíčka, které následně sameček oplodní. Do vaku se vejde až 600 vajíček. Vystýlka uvnitř vaku získá houbovitou strukturu a protkne ji množství krevních cév, jež hrají roli při výživě vajíček. Když je snášení vajíček u konce, tatínek odplave s břichem naplněným vajíčky – jako živý dětský kočárek. J

O měsíc až dva později se narodí drobounké repliky rodičů. Poslední malinké uzlíky radosti musí někdy tatínek silnými pohyby svalů doslova vypudit z pohodlí svého bříška. Evoluční teorie nedokáže vysvětlit způsob rozmnožování mořského koníka. Celý proces je jednoduše příliš neortodoxní. Pro evoluci se jedná o podobnou hádanku jako ptakopysk.

Naneštěstí pro evolucionisty se ve fosilních záznamech neobjevuje ani žádný předchůdce mořských koníků. Obdobně jako u nespočtu dalších stvoření obývajících moře, nebe i zemi, neexistuje článek, který by mořské koníky spojoval s dalšími formami života. Vysvětlení je jednoduché – jedná se prostě o další nádherné dílo Boha Stvořitele.

David Juhasz, Creation Ministries Int.

Počet přečtení: 4 854 Datum: 6. 11. 2016