Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Mají některá zaměstnání za následek neplodnost?

Příčina neplodnosti je zjištěna pouze u jednoho z pěti neplodných mužů. Výsledky malé studie naznačují, že s případnou neplodností může souviset mužovo zaměstnání.
Rubrika: Ekologie
|
Typ článku: Studie

Dr. Sin-Eng Chia a dr. Sun-Kuie Tay z National University of Singapore vyšetřili 640 mužů, jejichž ženy kvůli problémům s početím vyhledaly lékařskou pomoc. Bylo identifikováno 218 z nich, u nichž nebylo možno zjistit příčinu neplodnosti. Tito muži byli poté porovnáváni s 227 muži, jejichž manželky ve stejném období čekaly miminko.

Ukázalo se, že u finančních analytiků bylo riziko neplodnosti skoro pětkrát vyšší a u učitelů dokonce osmkrát vyšší než u jiných mužů. Technici ve strojírenství, vedoucí podniků a vedoucí programátoři měli téměř třikrát vyšší riziko neplodnosti. Nejmenší riziko neplodnosti měli muži zaměstnaní ve službách a úředníci. Muži, kteří kouřili, měli trojnásobné riziko neplodnosti.

Autoři studie se domnívají, že v pozadí neplodnosti mohou stát takové faktory, jako je psychický stres, vysoké nároky v zaměstnání či vystavení elektromagnetickým polím.

Journal of Occupational and Environmental Medicine 2001;43:9465-95

Počet přečtení: 1975
Datum: 4. 7. 2012