Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Jste-li v autě připoutáni, riziko úmrtí se výrazně snižuje

Pokud si chceme ochránit své zdraví, je velmi důležité umět si zajistit vlastní bezpečnost. Na to téma bylo napsáno mnoho knih. Většina z nás prošla školením o tom, jaká pravidla bychom měli dodržovat, abychom předcházeli nehodám doma i na pracovišti.
Rubrika: Různé
|
Typ článku: Rady lékaře

Největší starosti nám v této oblasti dnes dělá automobilismus. Nelze přecenit důraz na užívání bezpečnostních pásů a sedaček pro děti, stejně tak jako na abstinenci od veškerých intoxikujících látek při řízení.

Podle dostupných odhadů by se v USA dalo zachránit šestnáct až osmnáct tisíc lidských životů, kdyby se důsledně užívaly bezpečnostní pásy. Podle jedné přesvědčivé studie nedošlo k žádným škodám na životě v autech, které se dostaly do nehod v rychlostech nižších než 100 km/h, pokud byly jedoucí osoby připoutány bezpečnostním pásem.

Nehody jsou čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí celkem a hlavní příčinou úmrtí u dětí a mladých dospělých. Při zpětném pohledu zjistíme, že prakticky všem nehodám bylo možné zabránit, jen je třeba je předvídat.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 2810
Datum: 3. 10. 2012