Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Izajáš (Pán zachraňuje)

Prorok a syn Ámose (ne toho Ámose, který napsal knihu s tímto názvem). Působil v Judsku asi šedesát let během vlády králů Uzijáše, Jotáma, Achaza a Chizkijáše. – 2. Královská 19,2. Kniha Izajáš, zejména 6. kapitola.
 

V 6. kapitole knihy Izajáš nacházíme dojímavý popis povolání Izajáše za proroka. Vyvolený prorok měl úžasné vidění – spatřil Boží majestát. Viděl Hospodina v jeho nebeském příbytku obklopeného andělskými bytostmi. Izajáš si myslel, že tento zážitek nepřežije. „‚Běda mi, jsem ztracen. Jsem člověk nečistých rtů a mezi lidem nečistých rtů bydlím, a spatřil jsem na vlastní oči Krále, Hospodina zástupů.‘ Tu ke mně přiletěl jeden ze serafů. V ruce měl žhavý uhlík, který vzal kleštěmi z oltáře, dotkl se mých úst a řekl: ‚Hle, toto se dotklo tvých rtů, tvá vina je odňata a tvůj hřích je usmířen.‘ Vtom jsem uslyšel hlas Panovníka: ‚Koho pošlu a kdo nám půjde?‘ I řekl jsem: ‚Hle, zde jsem, pošli mne!‘“

Jen málo lidí Bůh povolal ke zvláštnímu úkolu tak dramatickým způsobem. To však nic nemění na tom, že všechny Boží děti byly povolány, aby šly do světa s prorockým poselstvím. Podobně jako v Izajášově případě, i dnes se Bůh ptá: „Koho mám poslat? Kdo je ochoten mluvit k lidem v mém jménu?“ Bůh potřebuje „proroky“, kteří jsou ochotni předat jeho poselství lidem ve svém okolí. Jak zareagujeme? Jaká bude naše odpověď? Zvoláme stejně jako Izajáš: „Tady jsem. Pošli mě!“?

Pane, pomoz mi spontánně odpovědět na Tvoje volání slovy: „Tady jsem. Pošli mě!“

Z knihy Reindera Bruinsmy Tváří v tvář. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 18
Datum: 7. 6. 2024
Jitřenka
červenec 2024
POÚTSTČTSONE
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Odebírat emailem