Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Dějiny jsou důkazem toho, že nelhal

Amen, pravím vám, že nepomine toto pokolení, než se toto všechno stane. (Lukáš 21,32)
 

Podle staré křesťanské tradice napsal Lukáš své evangelium v letech 56 až 58 po Kristu. Kritici ovšem namítají, že to muselo být později, protože jinak by nemohl psát o zničení Jeruzaléma.

Pro lidi, kteří nevěří tomu, že Bůh zná budoucnost, je to dostatečný důvod k tomu, aby zpochybnili svědectví prvních křesťanů. Pokud by přiznali, že je pravdivá stará tradice, pak by také museli připustit, že Ježíš znal budoucnost, a proto o ní mohl mluvit dlouho dopředu.

Mezi dobou sepsání evangelií a nejstaršími zachovanými kopiemi je rozdíl jen několik desítek let. Přesto spousta kritiků tvrdí, že se jedná o podvrhy, protože nemáme žádný originál. Stejní lidé ale považují například Heródotovy „Dějiny“ za spolehlivý pramen informací, přestože jejich „nejstarší“ kopie pochází až z doby osm set let po údajném sepsání díla. To, co platí na evangelia, neplatí na Heródota.

Ježíš krátce před svou smrtí předpověděl, že se mnozí z jeho posluchačů dožijí okamžiku, kdy bude dobyt Jeruzalém a dojde přitom i ke zničení chrámu. Dějiny jsou důkazem toho, že nelhal. Mluvil pravdu — Jeruzalém padl a s ním i chrám.

Ježíšovo slovo je pravdivé. Pokud se na ně spolehneme, vyplatí se nám to stejně jako těm křesťanům, kteří v roce 67 po Kristu opustili Jeruzalém a zachránili si tím život. Pokud tedy Ježíš nelhal ohledně Jeruzaléma a jeho konce, proč by nám měl lhát o „konci světa“? Proto věřím, že i ten proběhne přesně tak, jak o něm Ježíš hovořil.

Z knihy Vlastimila Fürsta Ze stínu smrti na cestu pokoje. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 8
Datum: 7. 11. 2023
Jitřenka
červen 2024
POÚTSTČTSONE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Odebírat emailem