Jakým způsobem bychom měli pečovat o svůj chrup? | Prameny zdraví

Jakým způsobem bychom měli pečovat o svůj chrup?

Zuby by se měly čistit měkkým kartáčkem. Denně bychom měli nití odstraňovat zbytky jídla a snižovat tak tvorbu zubního kamene. Používáte-li kartáčky s tvrdými štětinami, může to způsobovat krvácení dásní. Zkažený dech je často výsledkem kazící se potravy v mezizubních prostorech.

Jakým způsobem bychom měli pečovat o svůj chrup?

Rubrika: Různé | Typ článku: Rady lékaře

Zubní pasta by měla obsahovat co nejméně chemických aditiv. Potřeba fluoru je nepatrná, pokud dodržujete doporučenou stravu; zubní kaz je prakticky neznámý v těch společenstvích, jejichž členové se živí stravou založenou na potravinách s vysokým obsahem škrobu. Fluor je nicméně účinnou pomocí při prevenci zubních onemocnění s pouze malými vedlejšími účinky. Ve své rodině se můžete rozhodnout pro tuto speciální ochranu svých dětí - zvláště jestli to přehánějí se sladkostmi.

Většina obchodů s přírodními produkty nabízí celou řadu mýdel, zubních past, tělových mlék a deodorantů bez potenciálních škodlivých přísad. To však neznamená, že přestanete číst etikety, protože se poměrně často stává, že i výrobci „přírodních" produktů mají větší zájem o svůj zisk než o ochranu vašeho zdraví.

S využitím informací z knihy dr. Johna McDougalla „McDougallův plán". Vydala Společnost Prameny zdraví a OS Maranatha.

Počet přečtení: 2 616 Datum: 14. 9. 2012