Jak bojovat se zkaženým dechem | Prameny zdraví

Jak bojovat se zkaženým dechem

Pokud zaznamenáváte znatelný úbytek blízkých přátel, v pozadí může stát zdravotní problém zvaný halitóza, tedy zápach z úst. Možná vám pomůže několik jednoduchých rad. Halitóza je nejčastěji výsledkem činnosti baktérií v ústech. Starší lidé často trpí pocitem sucha v ústech. Nedostává se jim slin, které by smyly baktérie – ty pak ulpívají na dásních či zubech a vytvářejí nepříjemný zápach.

Jak bojovat se zkaženým dechem

Rubrika: Přírodní léčba | Typ článku: Studie

Chcete-li udržet svá ústa v co nejlepším pořádku, čistěte si zuby, dásně i jazyk po každém jídle. Nezapomínejte používat pravidelně nit na čištění mezizubních prostor. Pokud máte umělý chrup, čistěte jej minimálně jednou denně. Škrabka na jazyk může být dalším užitečným nástrojem, chcete-li udržet svůj jazyk i dech v nejlepším stavu.

Pravidelně navštěvujte zubního lékaře, který vám očistí dásně a předejde tak jejich onemocnění. Pokud se zápachu z úst nezbavíte ani po všech těchto opatřeních, vyhledejte lékařskou pomoc. Cukrovka, onemocnění jater či ledvin i některé další zdravotní problémy mohou totiž způsobovat nezvyklý zápach z úst.

Focus on Healthy Aging

Počet přečtení: 3 452 Datum: 23. 6. 2007