Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Italské pláže – slunce, písek a… jedy?

Na první pohled průzračná voda šplouchající o břehy na italských plážích je – podle skupiny ochránců životního prostředí Legambiente – v mnoha případech plná arzénu, olova, kadmia, rtuti a chrómu.
Rubrika: Ekologie
|
Typ článku: Studie

Legambiente tak s využitím dat pocházejících z ministerstva životního prostředí rýsuje obrázek, který se příliš nepodobá tomu, co inzerují místní prodejci služeb. Toxické látky pocházejí z chemického průmyslu, nejvíce postiženy jsou pláže v Ligurii (Arenzano a Cogoleto), ale i vody u pobřeží Sardinie, nádherné přírodní scenérie v oblasti Capo Rizzuto v Kalábrii, ostrov Elba i řeky Sarno a Volturno v Kampánii.

Všechny uvedené chemikálie, dostanou-li se do lidského těla prostřednictvím konzumace ryb, korýšů a mušlí, mohou poškozovat lidské zdraví, uvedl Sebastiano Venneri z Legambiente.

Místní deník La Gazzetta del Mezzogiorno informoval, že se podařilo identifikovat tři sta žen, kterým se v důsledku jejich konzumace ryb pocházejících z okolí Augusty na Sicílii, kde je velký petrochemický závod, narodily děti s porodními defekty.

 

Počet přečtení: 2673
Datum: 19. 10. 2007