Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Ženatí muži jsou v práci úspěšnější, manželství zbavuje lidi bídy

Ženatí muži jsou úspěšnější. 10-40% prémie k platu, které dostávají ženatí muži ve srovnání s neženatými, jsou „jedním z nejlépe dokumentovaných fenomenů ve společenských vědách“ (Waite&Gallagher, 2000). Je obvyklé téměř ve všech vyspělých zemích (Schoeni, 1995), průměr v USA je 30%, že plat roste s vysokoškolským vzděláním.
|
Typ článku: Studie

Růst platu začíná v roce před svatbou, pokračuje během manželství a ztrácí se po rozvodu, i když potlačíme ostatní faktory (Daniel, 1995).

Sezdaní lidé více naspoří. Sezdané páry v USA měly ve svých 50 tých a 60 tých letech zhruba dvojnásobný majetek na osobu ve srovnání s ostatními (rozvedenými, ovdovělými a ostatními nesezdanými) lidmi. V pětiletém období oddaní lidé šetřili rychleji, i když se bralo v úvahu vzdělání a zdraví. Vyšší příjmy ovlivňují jen méně než třetinu rozdílností v majetku. (Smith, 1995).

Manželství zbavuje lidi bídy. V rodinách bez vyššího vzdělání v USA je 40% svobodných matek chudých ve srovnání s 12% vdaných matek. V rodinách s vyšším vzděláním je chudých 12% svobodných matek ve srovnání se 3% vdaných. (McLanahan&Sandefur, 1994).

Zdroj: www.tydenmanzelstvi.cz

Počet přečtení: 2178
Datum: 11. 2. 2009