Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Vliv spirituality na zdraví

Vědci nemohou dokázat existenci Boha. Vědecké poznatky nicméně ukazují na to, že náboženská víra má hluboký vliv na duševní a tělesné zdraví. V posledních 30 letech začali tyto přínosy uznávat i lékaři. Zde jsou některé z nich:
Rubrika: Spiritualita
|
Typ článku: Studie

Více než 250 studií zjistilo, že věřící lidé jsou šťastnější než lidé bez náboženského vyznání; lidé, kteří se často zúčastňují náboženských obřadů, žijí přitom o 37 % déle než ti, kteří je nenavštěvují. Navštěvování bohoslužeb prodlužuje délku života stejně účinně jako užívání léků snižujících hladinu cholesterolu. Účast na modlitebních a dalších náboženských aktivitách kromě toho zvyšuje v těle hladinu bílých krvinek a T-lymfocytů bojujících proti infekcím.

Věřící lidé mají současně kvalitnější spánek než jejich méně věřící vrstevníci. Výzkum na pacientech s Alzheimerovou chorobou pak ukázal, že pacienti bez náboženského vyznání ztrácejí své duševní funkce rychleji než pacienti, kteří byli silně věřící. A lidé, kteří tvrdí, že náboženství nebo spiritualita jsou pro ně velmi důležité, mají o 75 % nižší riziko, že budou trpět těžkou depresí.

Vibrant Life

Počet přečtení: 193
Datum: 30. 11. 2023