Toxiny z GMO potravin nalezeny v krvi nenarozených dětí | Prameny zdraví

Toxiny z GMO potravin nalezeny v krvi nenarozených dětí

Chemické látky, geneticky implantované do rostlin proti škůdcům, se začínají objevovat v krvi žen a nenarozených dětí. Nový výzkum zjistil, že 93 procent vzorků krve odebraných těhotným ženám, obsahovaly zbytky chemických látek.

Toxiny z GMO potravin nalezeny v krvi nenarozených dětí

Rubrika: Ekologie | Typ článku: Články

Nový výzkum potvrdil, že 93 procent vzorků krve těhotných žen a 80 procent vzorků z pupeční šňůry obsahovalo stopy těchto chemických látek.

Geneticky modifikovaná kukuřice, obsahující zjištěný toxin, se pěstuje na milionech hektarů v USA a Jižní Americe. Následně je s nimi krmen dobytek po celém světě, pravděpodobně včetně České republiky.

Ze studie vyplývá, že chemické látky, jejichž úkolem je zabíjet škůdce kukuřice, se dostávají do těla matek a jejich plodů, pravděpodobně skrz konzumované jídlo. Není zatím jasné, zda a jaké škody mohou stopy chemické látky v těle napáchat, vědci spekulují o riziku alergií, potratů, abnormálního vývoji či dokonce rakoviny.

Do zveřejnění výsledků výzkumu uváděly firmy produkující geneticky upravené osivo, že pokud budou toxiny zkonzumovány zvířaty či člověkem, budou ve střevech zničeny a odejdou z těla ven. Nejnovější výsledky tato tvrzení zpochybňuje. Většina výzkumů, která byla dosud zveřejněna k důkazu bezpečnosti GMO, byla financována firmami, které se genetickými úpravami zabývají.

Studie byla provedena lékaři na porodnicko-gynekologickém oddělení University of Sherbrooke Hospital Centre v kanadském Quebecu. Lékaři se domnívají, že toxiny se do lidského těla dostávají z konzumovaného masa, mléka a vajec od zvířat, krmených geneticky upravenou kukuřicí.

Z informačního portálu www.bio-info.cz

Počet přečtení: 2 169 Datum: 14. 8. 2014