Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Jak vytvářet správné mezilidské vztahy

Jak vytvářet správné mezilidské vztahy aneb Jak si (ne)hledat životního partnera. To je název třídenní série přednášek, které představí Mgr. Libor Votoček ve Společenském centru Prameny zdraví od 16. do 18. prosince.

Třídenní série přednášek se zabývá tématem, které je v naší době i společnosti velmi aktuální. Podle výsledků průzkumu Eurobarometr z roku 2005 je Česká republika v Evropě (po Estonsku) druhou zemí s nejnižším počtem lidí věřících v Boha. Pro věřící muže či ženy je tak u nás velmi obtížné potkat partnera, který by s nimi sdílel stejný duchovní svět.

Co se dá poradit za výše uvedené situace? Proč volí mnozí mladí lidé nevěřící protějšek? Je možné, aby takový vztah fungoval? Účastníci přednášek se mohou těšit na odpovědi nejen na tyto, ale i na mnohé další otázky z oblasti partnerských vztahů.

  • Pondělí 16. prosince: Srdce pravého muže
  • Úterý 17. prosince: Srdce opravdové ženy
  • Středa 18. prosince: Jak si (ne)hledat životního partnera

Přednášky se konají vždy od 18.00 hodin ve Společenském centrum Prameny zdraví, Melantrichova 15, Praha 1 (1. patro).

Přednášející: Mgr. Libor Votoček, 36 let

Absolvent MFF UK Praha, obor fyzika, optika a optoelektronika, 5letá pedagogická praxe na ZŠ, SŠ a dvojjazyčném gymnáziu v Praze - učitelství fyziky a matematiky, 3letá odborná praxe na MFF UK v rámci studia PhD, půlroční odborná praxe ve Fyzikálním ústavu AV ČR. Působí mj. jako lektor přípravných kurzů fyziky na VŠ, Institut Sokrates, Praha, od roku 2008 pak přednáší i na téma vztahy. Aktuálně je koordinátorem dvou projektů, projektu „Lifestyle" se zaměřením na osvětu v oblasti zdravého životního stylu a výživy a projektu „Science" věnovaného otázce původu vesmíru, života a člověka.