Všechny články
Recepty
Strava
Vztahy
Zdraví
Životospráva
Další...
Nemoci

Rodinná odměna

Na začátku 17. století žila v Anglii v Epworthu Susanna Wesleyová. Jako matka a žena duchovního měla plné ruce práce. Susanna měla devatenáct dětí, deset z nich přežilo dětství. Její syn John byl patnáctý v pořadí.
Rubrika: Spiritualita
|
Typ článku: Články

Susanna vedla domácnost, vzdělávala své děti a organizovala skupinu žen. Přes všechen svůj hektický rozvrh si stanovila pravidlo věnovat jednu hodinu týdně každému dítěti zvlášť. To znamenalo deset hodin týdně. Čtvrtek večer byl časem určeným pro Johna. Susanna mu věnovala zvláštní péči. Byl to syn, který byl na poslední chvíli zachráněn z hořící fary, která celá lehla popelem. Od té doby matka na Johna pohlížela jako na „uhlík vychvácený z ohně“. Byl pro ni dítě Prozřetelnosti.

Tak rostl v péči matky chlapec, který se stal jedním z největších Božích služebníků, co kdy spatřili světlo tohoto světa. Miliony lidí odevzdaly své srdce Bohu prostřednictvím služby Johna Wesleye. Z oněch vzácných matčiných okamžiků povstal život, jenž změnil běh Anglie a pravděpodobně ji zachránil od krvavé revoluce, která se toho času prohnala přes evropský kontinent a stála spoustu životů.

Někteří rodiče sní o postupu, úspěchu nebo bohatství dosaženém profesionální kariérou. Tyto sny mohou být opodstatněné. Ale mohou rodiče získat větší bohatství, než jsou jejich děti? Existuje vznešenější a důležitější úkol než leštění diamantů a klenotů – vašich dětí – ve vašem domově?

Tento úkol, pokud jej chceme plnit odpovědně, potřebuje čas. Susanna Wesleyová využila pomíjivé chvíle k budování charakteru, který přetrvá až do věčnosti. I vy máte šedesát minut v každé hodině. Ať vám Bůh žehná a provází vás, pokud se rozhodnete, že vezmete neopracovaný materiál rodinného času a vytvoříte z něj krásně zářivý šperk, jenž bude navždy odrážet Boží slávu.

Z knihy Vyhraj život! Start: Na cestě ke zdraví a uzdravení. Vydalo nakladatelství Advent-Orion.

Počet přečtení: 1836
Datum: 5. 2. 2018