Automobilky podporují alternativní mobilitu | Prameny zdraví

Automobilky podporují alternativní mobilitu

Nejen města jako Vídeň, Barcelona či New York vymýšlejí způsoby, jak podpořit alternativní dopravu ve prospěch čistšího vzduchu a příjemnější atmosféry pro obyvatele.

Automobilky podporují alternativní mobilitu

Rubrika: Ekologie | Typ článku: Články

A podpora takové dopravy se už vůbec nemusí omezovat pouze na veřejné půjčovny městských kol. Car-sharing, nebo sdílení auta, se stává stále populárnější formou jak výhodně cestovat a zároveň méně zatěžovat životní prostředí. Zatímco v našich končinách se na sdílení auta dohodnou pasažéři po individuální lince, nebo jim v tom pomůže firma prostřednictvím aplikace na intranetu, v západní Evropě či na americkém kontinentu tuto "zelenější politiku" podporují samotné automobilky. Cílem je, aby se ve městech mohlo pohybovat až o polovinu méně aut než v současnosti.

Společnost Daimler má například program Car2go, který funguje ve více městech v Kanadě, USA, i Německu. Společnost po městě rozmístila tři stovky malých Smart vozidel. V německém městě Ulm má například až 80 000 uživatelů v mobilu aplikaci, díky které dostává hlášení, kde se nachází nejbližší volné vozidlo. Uživatel díky speciální kartě může auto svobodně použít, jízda se mu automaticky vyúčtuje a účet dostane do mobilu.

Podobný systém, DriveNow, rozběhla společnost BMW v Berlíně, Düsseldorfu, Mnichově a v kalifornském San Franciscu. V některých městech dokonce mají držitelé měsíčního průkazu na MHD jízdy sdíleným autem zdarma.

Převzato ze serveru www.bio-info.cz

Počet přečtení: 2 240 Datum: 30. 10. 2014