Aktuality | Prameny zdraví

Aktuality

Poslední volná místa do Špindlerova Mlýna

Milí návštěvníci, dovoluji si vás upozornit, že máme posledních několik míst volných na rekondiční pobyt NEWSTART, který se koná v dubnu ve Špindlerově Mlýně.

Vítejte!

Vážení a milí návštěvníci, vítáme Vás na nových stránkách www.pramenyzdravi.cz.

Nové Prameny zdraví

V novém čísle časopisu Prameny zdraví, které právě vychází, se dočtete o tom, jak se liší mozek muže a ženy, zamyslíte se nad tím, zda je lepší sladké nebo slané, nahlédnete do hnutí Slow Food a dozvíte se, jak si prodloužit život o deset let.

Cukrovku už má skoro každý desátý Čech

Na serveru www.novinky.cz vyšel 26. listopadu článek Lékaři bijí na poplach: cukrovku už má skoro každý desátý Čech.

Nový design časopisu Prameny zdraví

Nový formát a design, kvalitnější papír, lepší fotografie, profesionálnější zpracování a pestřejší obsah - to jsou atributy, které budou napříště provázet časopis o zdraví a harmonickém životním stylu Prameny zdraví.

Krásný týden na Vrchovině

Na přelomu září a října se do obce Tři Studně nedaleko Žďáru nad Sázavou sjeli v tomto roce již naposledy zájemci o zdravý životní styl a příznivci rekondičních pobytů NEWSTART. Konal se zde opět týdenní ozdravný a výukový pobyt.

NEWSTART zahřeje u srdce

Ve dnech 29. srpna až 5. září se v hotelu Maxov v Jizerských horách konal další, již šestý pobyt NEWSTART v letošním roce.

Káva jako zdroj tekutin?

Do redakce Magazínu zdraví přišla tisková zpráva propagující pití kávy či piva v horkých letních dnech. Tyto nápoje jsou podle autorů této zprávy, zaštiťujících se jménem MUDr. Pavla Kohouta z Institutu kávy, vhodné k doplnění tekutin.

Navštivte Biodožínky 2010

Chcete se dozvědět více o tom, kdo pro vás pěstuje a vyrábí biopotraviny? Zajímá vás, jak funguje kamenný mlýn? Rádi byste si nakoupili biovýrobky, čerstvě sklizenou biozeleninu, ekologickou drogerii či přírodní kosmetiku?

Na horách příjemněji než v nížině

Účastníci týdenního rekondičního pobytu v Jizerských horách si mohou již dnes připomenout jeho pěknou atmosféru.

18 9 10 11 12