V televizi jste řekl, že dýňová semínka jsou dobrá na prostatu. Už ji mám zvětšenou, pomůže to ještě a kolik jich mám sníst? | Prameny zdraví

V televizi jste řekl, že dýňová semínka jsou dobrá na prostatu. Už ji mám zvětšenou, pomůže to ještě a kolik jich mám sníst?

Problémem zvětšené prostaty je postihnuta asi polovice mužů ve věku nad 50 roků. I když se někteří urologové nad tím pohoršují, je pravda, že dýňové semínko pomáhá. Je třeba ho sníst asi hrst denně.

V televizi jste řekl, že dýňová semínka jsou dobrá na prostatu. Už ji mám zvětšenou, pomůže to ještě a kolik jich mám sníst?

Rubrika: Další nemoci | Typ článku: Rady lékaře

Účinnými látkami jsou aminokyseliny alanin, glycin a glutamová kyselina. Tyto aminokyseliny snižují počet nočních i denních močení a intenzitu nutkání na močení.

Podle dr. Dukea z Výzkumného ústavu Ministerstva zemědělství USA mají kromě dýňového semínka příznivý účinek na prostatu i mandle, sezam, lněné semínko, sója, arašídy a vlašské ořechy. Tyto ořechy a semena je třeba pomlet na hustou pastu (konzistence arašídového másla) a denně sníst asi 2 polévkové lžíce.

MUDr. Igor Bukovský, vědecký pracovník FÚ LF UK v Bratislavě, odborník v oblasti výživy a prevence chorob

Počet přečtení: 6 225 Datum: 17. 11. 2007