Užívání vitaminu B-12 orálně stejně účinné jako injekcí | Prameny zdraví

Užívání vitaminu B-12 orálně stejně účinné jako injekcí

Lidé, kteří musí užívat doplňky vitaminu B-12, si tento vitamin možná nemusejí nechávat píchat prostřednictvím injekční stříkačky. Na Světovém kongresu International Society of Hematology zveřejnili vědci zprávu, že ta forma vitaminu B-12, která se rozpustí pod jazykem, je zřejmě stejně účinná jako vitamin podávaný v injekcích.

Užívání vitaminu B-12 orálně stejně účinné jako injekcí

Rubrika: Vitamíny a minerály | Typ článku: Studie

Dr. Pinhas Stark z Rabin Medical Center v Petah Tiqva v Izraeli uvedl, že hladina vitaminu B-12 se u osmnácti pacientů trpících jeho nedostatkem vrátila na normální hodnoty po pouhých několika dnech podávání vitaminu v podobě rozpustné pod jazykem. Studie byla vypracována z toho důvodu, že podávání vitaminu injekcemi představuje pro některé pacienty takový problém, že kvůli tomu přeruší léčbu.

Zkoumaní pacienti užívali 2 000 mikrogramů vitaminu B-12 v jedné dávce půl hodiny před snídaní denně po dobu sedmi až deseti dnů – po vypití sklenice vody. U všech pacientů se hladina vitaminu B-12 upravila na normální úroveň, u některých se oproti počátečnímu stavu dokonce zdvoj- či zčtyřnásobila. Nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky.

International Journal

Počet přečtení: 6 765 Datum: 23. 3. 2008