Měla jsem také potíže s ledvinovými kameny. Mohu něco podniknout, abych zabránila dalšímu bolestivému záchvatu? | Prameny zdraví

Měla jsem také potíže s ledvinovými kameny. Mohu něco podniknout, abych zabránila dalšímu bolestivému záchvatu?

Abyste věděla, jak zabránit opětovnému výskytu kamenů, musíte znát jejich typ a vědět něco o podmínkách, jež způsobují, že se tyto kameny ve vašem těle vytvářejí. Když se kameny skutečně vytvoří, je pravděpodobné, že budou doprovázeny silnými bolestmi břicha a zad a přinejmenším mikroskopickými množstvími krve v moči.

Měla jsem také potíže s ledvinovými kameny. Mohu něco podniknout, abych zabránila dalšímu bolestivému záchvatu?

Rubrika: Další nemoci | Typ článku: Rady lékaře

Ledvinové kameny se nejčastěji objevují u mužů po třicítce, ženy však je mohou mít také. Statistiky uvádějí, že kameny se vytvoří asi u 12 % populace. Kameny rostou v horní části sběrného systému močovodu nacházejícího se v dosahu korespondující ledviny. Když se ledvinové kameny uvolní z tohoto horního odvodňovacího systému a usadí se v úzkých místech močovodu, mohou zde způsobovat nepopsatelnou bolest.

Dvěma nejběžnějšími typy kamenů, se kterými se setkáváme, jsou vápenaté kameny a kameny z kyseliny močové, nazvané podle převažující minerální složky u každého druhu. V 75 až 85 procentech případů se jedná o kameny kalcium-oxalátové a kalcium-fosfátové a v 5 až 8 procentech o kameny z kyseliny močové. Jiné typy kamenů mohou být výsledkem metabolického defektu anebo infekce a jejich výskyt je poměrně vzácný.

Dr. John A. McDougall, odborník na prevenci a léčbu civilizačních chorob

Počet přečtení: 2 887 Datum: 15. 1. 2009