Jaký je podle vás význam fyzické aktivity, cvičení a sportování pro zdraví? | Prameny zdraví

Jaký je podle vás význam fyzické aktivity, cvičení a sportování pro zdraví?

V máločem je taková shoda jako v tom, že fyzická aktivita je zdravotně prospěšná. Naše tělo je stvořeno k pohybu. Ke svému tělesnému i duševnímu zdraví můžeme pravidelným pohybem značně přispět. Byla uskutečněna řada šetření a vesměs se ukázalo, že sportovci, lidé pravidelně cvičící, ti, kdo absolvují časté pochody atd., jsou zdravější než jejich spoluobčané se sedavým způsobem života.

Jaký je podle vás význam fyzické aktivity, cvičení a sportování pro zdraví?

Rubrika: Pohyb | Typ článku: Rady lékaře

Můžeme se snadno přesvědčit, že začneme-li pravidelně dělat kliky, shyby nebo běhat, bude se naše výkonnost zvyšovat. Stejnou trať uběhneme za kratší dobu, kliků či shybů uděláme více. Budeme se celkově lépe cítit. Uspokojení nám přinese jednak samo zlepšení výkonu, ale zlepší se i náš tělesný stav, zlepší se náš metabolismus.

Při tělesné aktivitě se v organismu tvoří látky, které přispívají k naší spokojenosti. Pohyb může obohatit náš život, poskytnout nám uspokojení, zajímavé naplnění volného času i významně přispět k našemu zdraví. O prospěšnosti pohybu, cvičení, fyzické aktivity pro zdraví bychom mohli popsat hodně stránek. Učinili tak ovšem již jiní, zasvěcenější.

Tomáš Husák, matematik a biolog, přední evropský odborník na zdravou výživu

Počet přečtení: 4 080 Datum: 25. 3. 2010