Jaké mohou být důsledky mírného pití alkoholu? | Prameny zdraví

Jaké mohou být důsledky mírného pití alkoholu?

Všeobecně se věří, že pití vína a piva není tak škodlivé jako konzumace tvrdého alkoholu. Pravdou je, že většina negativních účinků alkoholu závisí na celkovém zkonzumovaném množství a ne na tom, o jaký druh alkoholického nápoje se jedná.

Jaké mohou být důsledky mírného pití alkoholu?

Rubrika: Alkohol | Typ článku: Rady lékaře

Nejvíce zdravotních problémů mají samozřejmě silní pijáci a alkoholici, ale protože počet občasných nebo mírných konzumentů alkoholu je daleko větší než počet alkoholiků, nejvíce onemocnění způsobených alkoholem je právě v této skupině.

Vědecké studie prokázaly, že i mírná konzumace alkoholu způsobuje: zvýšenou hladinu triglyceridů v krvi, zvýšený krevní tlak a zvýšené riziko mrtvice, sníženou funkci imunitního systému, zvýšené riziko úrazů, dopravních nehod a sebevražd, rakovinu dutiny ústní, hrtanu, jícnu, jater, prsu, tlustého střeva a konečníku, zhoršení premenstruačního syndromu a bolestivé menstruace, zvýšené riziko osteoporózy, obezity, gastritidy (zánět žaludeční sliznice), dny, chronické únavy a bolestí hlavy, zvýšené riziko fetálního alkoholového syndromu a leukémie u dětí, jejichž matky konzumovaly alkohol v průběhu těhotenství, mozkovou atrofii, působí negativně na schopnost správně se rozhodovat, na prozíravost a morální vlastnosti.

Dr. Hans Diehl, M.P.H., zakladatel programu CHIP, odborník na zdravou výživu a životosprávu

Počet přečtení: 5 422 Datum: 4. 9. 2009