Život bez oka | Prameny zdraví

Život bez oka

Milí návštěvníci, chtěli bychom vás upozornit na novou webovou stránku, která vznikla jako potřeba podat pomocnou ruku lidem, kteří stojí na začátku své nelehké cesty, kdy se rozhodují pro odstranění oka.

Život bez oka

Autorka nového webu nám mj. napsala: Tato fáze není skutečně lehká a je třeba, aby se k lidem dostaly informace, jak se s takovou oční protézou žije. Mnohdy to může podstatně ulehčit rozhodování nebo alespoň trošku odstranit strach z neznámého.

Dále je web určen těm, kteří mají čerstvě po operaci. Je důležité vědět, že v tom člověk není sám! Že má kde načerpat rady. Ale tento web je i pro lidi, kteří protézu už nějaký čas nosí, ti naopak zase mohou podat pomocnou ruku v tom, že se podělí o své zkušenosti, rady, příběhy a nebo si jen přečtou, jak s tím válčí jiní.

Sama jsem nositelkou této protézy a postupem času se ve mě zformovala potřeba předat důležité informace lidem trpícím stejným problémem. Na českém internetu skutečně moc věcí o očních protézách nenajdete. Navíc si myslím, že zde tochu chybí lidský přístup k celé věci.